Delovna skupina ZNS za revizijske komisije v sodelovanju z novim partnerjem BDO Revizija, d.o.o. predstavlja Prioritete za delo revizijskih komisij v letih 2024/2025.
Poleg osnovnega področja delovanja revizijskih komisij zakonske zahteve vedno bolj posegajo tudi na druga poslovna področja. Na podlagi naših raziskav in razprav s člani revizijskih komisij in poslovodstvi družb izpostavljamo vsebine, ki bi jih revizijske komisije morale upoštevati med določanjem in izvajanjem prednostnih nalog v naslednjih dveh letih.
Ko revizijska komisija načrtuje svoje aktivnosti za leti 2024 in 2025, je pomembno, da opredeli prednostne naloge. V dokumentu predstavljamo štiri najpomembnejša področja delovanja revizijskih komisij in usmeritve za njihovo delo v obdobju 2024/2025, v dodatku po različnih vsebinskih sklopih pa smo pripravili nabor vprašanj za omenjena področja delovanja, ki naj bodo v pomoč pri praktičnem delu.
Prioritete za delo revizijskih komisij v letih 2024/2025:
1. Spremljanje postopka računovodskega poročanja ter učinkovitosti in uspešnosti delovanja notranjih kontrol.
2. Spremljanje poročanja o trajnostnosti.
3. Spremljanje obvladovanje novih in povečanih tveganj.
4. Sodelovanje z zunanjim revizorjem.
Prav tako je pomembno, da ima revizijska komisija na voljo potrebno znanje in izkušnje, ki ustrezajo spreminjajočim se nalogam ter omogočajo kakovostno spremljanje in nadziranje vse bolj zapletenih področij poslovanja. To lahko zagotovijo z izobraževanjem članov, z novimi člani, ki imajo potrebna znanja in izkušnje, ali z najemom zunanjih strokovnih svetovalcev za posamezna področja, za katera revizijska komisija sama nima zadostnih kompetenc. Revizijski komisiji je potrebno zagotoviti primerna finančna sredstva za izobraževanje in strokovno podporo pri izvajanju njenih nalog.
Članski webinar
Na webinarju (15. marec) bomo vse 4 prioritete podrobno predstavili in jih komentirali iz prakse skupaj s primeri vprašanj, ki lahko pomagajo revizijski komisiji pri njenem delu.
Nazaj
Sorodne novice
Gradivo iz izobraževanja Upravljanje ESG in trajnostnosti
je na voljo članom v spletni knjižnici.
Preberi večSprejeta novela ZGD-1M
novosti za poslovanje družb predvsem z vidika poročanja, preglednosti in uvajanja spolne uravnoteženosti.
Preberi več