V četrtek, 14. decembra, je potekalo tradicionalno Srečanje certificiranih nadzornikov s slavnostno podelitvijo Certifikatov ZNS novim prejemnikom v letu 2023. Certifikat ZNS je strokovna kvalifikacija s katero posameznik dokazuje, da je z opravljenim izpitom (aplikativno preverjanje znanja) pridobil ustrezna strokovna znanja za opravljanje funkcije člana NS in UO. Certifikat ZNS podeljujemo skupaj z Gospodarsko zbornico Slovenije in Slovenskim državnim holdingom.
Strokovna tema letošnjega srečanja pa je bila osredotočena na enega izmed najbolj perečih globalnih izzivov – podnebne spremembe in doseganje zelenega prehoda. Ker ravno organi vodenja in nadzora gospodarskih družb pri tem nosijo veliko mero odgovornosti, smo se poglobili v njihovo ključno vlogo pri obvladovanju podnebnih sprememb in prilagajanju nanje. Zgolj zmanjševanje ranljivosti podjetij na podnebna tveganja ni več dovolj in ravno podnebni ukrepi obenem ustvarjajo priložnosti za spodbujanje inovacij in trajnosti, ki lahko vodijo k povečani konkurenčni prednosti.
Čestitamo vsem novim imetnikom Certifikata ZNS 2023!
mag. Bernarda Babič, Jože Čuk, Luka Godnič, Eva Knez, mag. Manca Konjar, Taja Kuhar, Aljaž Kuzmanovski, mag. Til Lajovic, Katja Lušina, Jelena Malnar, mag. Gašper Marc, dr. Blaž Radej, Jožef Režek, Bor Šteblaj in Urh Šuštar.
Register imetnikov Certifikata ZNS
Predstavili smo podnebno pobudo Chapter Zero Slovenia, ki smo jo v letošnjem letu ustanovili v sodelovanju z Britansko-slovensko gospodarsko zbornico in Deloitte Slovenia. Pobuda sledi jasnemu poslanstvu – preko brezplačnih dogodkov in izobraževalnih vsebin okrepiti znanje ter kompetence nadzornih svetov, uprav in upravnih odborov o tem, zakaj in kako zeleni prehod uvrstiti med prednostne naloge poslovanja družbe.
Mojca Markizeti, članica delovne skupine Chapter Zero Slovenia, je v uvodu povedala, da so posledice podnebnih sprememb že tukaj: »Avgustovske poplave v Sloveniji so bile za 51 % hujše kot bi bile brez podnebnih sprememb. Naše stavbe tega ne vzdržijo, materiali in načini gradnje niso več primerni. Naša industrija temelji na preteklosti in ni prilagojena prihodnosti« Geografsko gledano se nahajamo v regiji, kjer že in bo prišlo do največjih skokov v temperaturah in »brez prilagajanja na podnebne spremembe ne bomo dosegli njihovega blaženja. Postati moramo podnebno pismeni.«
Srečanje smo zaključili v prijetnem druženju, kjer smo skupaj nazdravili novemu letu 2024!
>>> FOTOGALERIJA
-
Kaj morajo nadzorniki vedeti o ukrepanju proti podnebnim spremembam?
14. 12. 2023 | Gradiva izobraževanj | M. Markizeti in L. Kajfež Bogataj
Nazaj
Sorodne novice
DOPOLNJENO - Priporočilo ZNS glede imenovanja revizorja za dajanje zag
Preberi večCorporate Environmental Due Diligence and Reporting in the EU
Pravna analiza Direktive CS3D ter priporočila za prenos v nacionalno zakonodajo
Preberi več