Naloge in odgovornosti revizijske komisije v povezavi s spremljanjem in nadziranjem poslovanja se širijo in povečujejo, tako zaradi novih zakonskih zahtev po poročanju kot zaradi novih ali pomembnejših tveganj ter večjih pričakovanj deležnikov glede obsega in kakovosti poročil gospodarskih družb o različnih vidikih poslovanja.
Delovna skupina ZNS za revizijske komisije v sodelovanju z novim partnerjem BDO Revizija, d.o.o. predstavlja Prioritete za delo revizijskih komisij v letih 2024/2025. Poleg osnovnega področja delovanja revizijskih komisij zakonske zahteve vedno bolj posegajo tudi na druga poslovna področja. Na podlagi naših raziskav in razprav s člani revizijskih komisij in poslovodstvi družb izpostavljamo vsebine, ki bi jih revizijske komisije morale upoštevati med določanjem in izvajanjem prednostnih nalog v naslednjih dveh letih. Ko revizijska komisija načrtuje svoje aktivnosti za leti 2024 in 2025, je pomembno, da opredeli prednostne naloge. V dokumentu predstavljamo štiri najpomembnejša področja delovanja revizijskih komisij in usmeritve za njihovo delo v obdobju 2024/2025, v dodatku po različnih vsebinskih sklopih pa smo pripravili nabor vprašanj za omenjena področja delovanja, ki naj bodo v pomoč pri praktičnem delu.
Na webinarju smo vse 4 prioritete podrobno predstavili in jih komentirali iz prakse skupaj s primeri vprašanj, ki lahko pomagajo revizijski komisiji pri njenem delu.
Prioritete za delo revizijskih komisij v letih 2024/2025:
1. Spremljanje postopka računovodskega poročanja ter učinkovitosti in uspešnosti delovanja notranjih kontrol.
2. Spremljanje poročanja o trajnostnosti.
3. Spremljanje obvladovanje novih in povečanih tveganj.
4. Sodelovanje z zunanjim revizorjem.
-
Prioritete za delo revizijskih komisij 2024/2025
29. 02. 2024 | Priporočila in kodeksi | ZNS
-
Predstavitev Prioritet za delo revizijskih komisij 2024/2025
15. 03. 2024 | Gradiva izobraževanj | Mateja Vrankar
Nazaj
Sorodne novice
DOPOLNJENO - Priporočilo ZNS glede imenovanja revizorja za dajanje zag
Preberi večCorporate Environmental Due Diligence and Reporting in the EU
Pravna analiza Direktive CS3D ter priporočila za prenos v nacionalno zakonodajo
Preberi več