Kaj bi nam narava sporočila, če bi imela svoj sedež v sejni sobi?
Dokument obravnava pomen vključevanja okoljskih dejavnikov v strateško odločanje finančnih institucij. Poudarja, da degradacija okolja in izguba biotske raznovrstnosti predstavljata finančna tveganja, ki lahko vplivajo na dolgoročno uspešnost podjetij. Organi vodenja in nadzora naj se zato osredotočijo na naslednja ključna vprašanja:
- Razumevanje vpliva narave na poslovanje: Kako odvisno je podjetje od naravnih virov in ekosistemskih storitev ter kakšni so potencialni vplivi degradacije teh virov na poslovanje?
- Integracija naravnih tveganj v upravljanje tveganj: Ali so naravna tveganja vključena v obstoječe procese upravljanja tveganj in kako se ocenjujejo njihovi finančni učinki?
- Strategije za ohranjanje in obnovo narave: Katere ukrepe podjetje sprejema za zmanjšanje negativnih vplivov na naravo in spodbujanje trajnostnih praks?
- Sodelovanje z deležniki: Kako podjetje sodeluje z vladami, nevladnimi organizacijami in lokalnimi skupnostmi pri reševanju okoljskih izzivov?
- Poročanje in transparentnost: Ali podjetje redno poroča o svojih vplivih na naravo in napredku pri doseganju trajnostnih ciljev?
Vodič ponuja smernice za pomoč upravnim odborom pri soočanju s tovrstnimi zapletenimi vprašanji. Predstavlja jasen pristop za prepoznavanje, obvladovanje in poročanje o tveganjih in priložnostih, povezanih z naravo, ter omogoča učinkovito vključevanje teh dejavnikov v upravljanje in strateško odločanje znotraj njihovih organizacij. Poleg tega vsebuje uporaben načrt, ki opredeljuje ključne ukrepe in cilje za vključevanje naravnih vidikov v jedro izvršnega vodenja.
Nazaj
Sorodne novice
Srečanje certificiranih nadzornikov 2024
...tradicionalno srečanje certificiranih nadzornikov s slavnostno podelitvijo Certifikatov ZNS novim prejemnikom ...
Preberi večZakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o dohodnini (ZDoh-2AB)
...se uporablja za davčna leta, ki se začnejo od vključno 1. januarja 2025.
Preberi večIntegriteta v gospodarstvu
Integriteta je osnova za trajnostni gospodarski razvoj
Preberi več