Delo sekretarja nadzornega sveta je izrednega pomena za učinkovitost delovanja nadzornega sveta, za uspešno predsedovanje nadzornemu svetu ter učinkovito uvajanje v funkcijo novoimenovanih članov nadzornega sveta in komisij za čimprejšno vključitev v delo teh organov.
Namen izobraževanja
Program usposabljanja za sekretarje NS in UO je intenzivni program, ki povzema napotke kdo naj bi bili sekretarji NS in kaj je njihovo delo. Udeleženci bodo na programu deležni praktičnih izkušenj ter spoznavali različne vloge, s katerimi se vsakodnevno srečujejo sekretarji nadzornega sveta.
Udeleženci izobraževanja prejmejo NOVE Smernice za izbor in delo sekretarjev nadzornih svetov in upravnih odborov, ki so nastale na podlagi anketne raziskave o vlogi in delu sekretarjev NS v Slovenije in primerjave z mednarodno dobro prakso na tem področju. Te smernice predstavljajo priporočila dobre prakse in praktične napotke, kako čim bolje opraviti izbor in opravljati delo sekretarja nadzornega sveta in so namenjene predsednikom in članom nadzornih svetov in uprav ter sekretarjem nadzornih svetov in upravnih odborov.
Predavatelji
Priporočila dobre prakse
Program
09. 09. 2024
- Povzetek rezultatov raziskave ZNS o delu sekretarjev NS v Sloveniji,
- kriteriji za izbiro in imenovanje sekretarja NS – strokovnost in neodvisnost,
- naloge sekretarja NS,
- kakšna je dobra praksa uvajanja v funkcijo članov NS,
- praktične izkušnje sekretarja NS in uprave.
- Finančni koledar družbe in razpored sej NS in revizijske komisije,
- oblikovanje dnevnega reda, gradiva za nadzorni svet – časovnica za pripravo in dostavo gradiv,
- kako pišemo zapisnike in snemamo seje, oblikovanje sklepov NS – na kaj biti pozoren pri oblikovanju predlogov sklepov in med razpravo na seji v primeru spremembe predloga sklepa, spremljanje realizacije sklepov,
- koordinacija komisij NS,
- zaupnost podatkov.
- O čem se pogovarjamo, ko govorimo o digitalizaciji dela NS,
- pošiljanje gradiv za seje NS,
- arhiviranje gradiv NS – kako to počnejo člani NS,
- varnost poslovanja NS,
- zadržki pri digitalizaciji in zadovoljstvo z obstoječim načinom poslovanja NS.
* Organizator si pridržuje pravice do spremembe programa.
POMEMBNO
V kolikor se bodo okoliščine vezane na Covid-19 spremenile, bomo izvedbo izobraževanja prilagodili in izvedli v interaktivni online obliki.
PLAČILO
Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje 2 dni pred pričetkom na: Združenje nadzornikov Slovenije, Dunajska cesta 128a, Ljubljana, poslovni račun št. SI56 0205 3005 0549 021 (NLB, d.d., Ljubljana). DDV v ceni ni obračunan. Za proračunske porabnike veljajo plačilni pogoji v skladu z zakonodajo o javnih plačilih. ZNS je davčni zavezanec - ID DDV: SI80341942.
Račun za udeležbo pošljemo po zaključku programa. Na vašo željo vam za plačilo kotizacije pripravimo predračun.
Ob prijavi treh ali več oseb iz enega podjetja vam nudimo 5 % popust. Samoplačnikom ponujamo možnost plačila na obroke. |
ODJAVE
Prijava je zavezujoča.
O morebitni odsotnosti nam vsaj dva (2) dni pred začetkom dogodka pošljite pisno obvestilo na naslov: info@zdruzenje-ns.si, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Neplačilo predračuna ne pomeni avtomatične odjave. Odjava mora biti pisna. V primeru neudeležbe ali odjave manj kot 2 dni pred izobraževanjem, je potrebno kotizacijo poravnati v celoti.
Vplačanih kotizacij za prijave, ki niso pisno odpovedane najmanj 2 dni pred pričetkom programa, ne vračamo. Mogoče pa so zamenjave udeležencev, sporočite nam le ime in priimek osebe, ki bo nadomestila prijavljeno osebo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje.
VAROVANJE PODATKOV
Skladno s 4. členom Politike zasebnosti in Splošnimi pogoji dogodkov se dogodki, ki jih organizira ZNS ali pri katerih ZNS sodeluje, lahko snemajo slikovno (video posnetki) in/ali zvočno (zvočni posnetki) ali/in se fotografirajo. S prijavo na posamezni dogodek potrjujete, da ste s tem seznanjeni in podate predhodno soglasje.
Aktualni dogodki