Izobraževanje

Upravljanje ESG in trajnostnosti - razvoj kompetenc za nadzornike

online | 26. in 27. november | 8.30 - 12.45

Namen izobraževanja:

je članom nadzornih svetov in komisij kot tudi vodilnim managerjem v družbi ponuditi celosten program izobraževanja za razvoj kompetenc s področja upravljanja ESG in trajnostnosti.

Globalno gospodarstvo in svet pestijo nevzdržna rast, podnebna in energetska kriza, degradacija okolja, in družbene neenakosti, zato so podjetja pod vse večjim pritiskom regulatorjev, delničarjev in deležnikov, da ustrezno ovrednotijo svoj vpliv na širšo družbo in okolje ter primerno ukrepajo. Uprave in nadzorni sveti imajo ključno vlogo pri usmerjanju zelenega prehoda in trajnostne preobrazbe podjetij.

Trajnostno poslovanje podjetja je nujen del strategije podjetja, ki ne predstavlja le obvladovanja tveganj, ampak ponuja tudi nove priložnosti za ustvarjanje vrednosti, spremembe poslovnega modela in inovacije.

Prav tako nikakor ne gre podcenjevati vpliva družbenih, političnih in zakonodajnih sprememb na odgovornost uprav in nadzornih svetov. Predvsem Direktiva (EU) 2022/2464 glede poročanja podjetij o trajnostnosti (CSRD), ki se prenaša v nacionalno zakonodajo (ZGD-1M, ZRev-2C in ZTFI-1C) in določa dodatna razkritja in dajanje zagotovil, ki nefinančno poročanje izenačuje s finančnim, kot tudi najnovejša Direktiva (EU) 2024/1760 o skrbnem pregledu v podjetjih glede trajnostnosti glede trajnostnosti (CSDDD), ki določa obveznosti podjetij glede dejanskih in morebitnih negativnih vplivov na človekove pravice in negativnih vplivov na okolje, vključno z obvezo, da sprejmejo in uveljavijo načrt za prehod za blažitev podnebnih sprememb, predstavljata povečano odgovornost uprav in nadzornih svetov. Na ravni EU se je že oblikovala sodna praksa glede t.i. podnebnih tožb, ki napolnjujejo pojem podnebnih pravic. Podjetja in celotno gospodarstvo pa sodijo med najpomembnejše in najodgovornejše deležnike ukrepanja na tem področju.

Člani nadzornih svetov imajo dolžnost, da svoje strokovne kompetence nadgrajujejo in pridobijo ustrezna potrebna znanja za opravljanje nadzorniške funkcije tudi  glede trajnostnega upravljanja.

 

 

Program

26. 11. 2024

8.30
Uvodni pozdrav
8.35
Pravni vidik

Kakšna je odgovornost uprav in nadzornih svetov ter razvoj evropske sodne prakse.

dr. Anja Strojin Štampar, LL.M., MBA dr. Anja Strojin Štampar, LL.M., MBA
10.05
Odmor
10.20
Strateški vidik

Oblikovanje trajnostne politike – vloga uprave in NS, trajnostni kazalniki poslovanja in cilji v povezavi s posameznimi vidiki, vrednostna veriga, opredelitev deležnikov, tveganja povezana z ESG in mehanizmi za nadzor, nadzor nad trajnostnim poslovanjem, vključevanje trajnostnosti v kulturo podjetja.

 

Mojca Markizeti Mojca Markizeti
11.50
Zaključek

27. 11. 2024

8.30
Trajnostno poročanje

EU Zeleni dogovor; EU taksonomija – razumevanje, čemu je namenjena in kaj vsebuje; ESRS - načelo dvojne pomembnosti in elementi izjave o trajnostnosti, implementacija CSRD, nova regulativa (evropska direktiva CSDDD,…)

mag. Blanka Vezjak mag. Blanka Vezjak
10.00
Odmor
10.15
Finančni vidik

Kako se trajnostni vidiki povezujejo s finančnimi vidiki ter pričakovanja investitorjev, drugih deležnikov in regulatorjev.

dr. Aljoša Valentinčič dr. Aljoša Valentinčič
11.45
Odmor
12.00
Procesi dela v nadzornem svetu in komisijah

Uporaba notranje revizije za nadzor nad trajnostnostjo, uskladitev prejemkov uprav za doseganje ciljev povezanih z ESG in trajnostnostjo - komisija za prejemke, izbira zunanjega ponudnika zagotovil za trajnostni razvoj, nadzor nad poročanjem o trajnostnosti, ključna področja tveganj – vloga revizijske komisije/komisije za tveganja.

mag. Barbara Gorjup mag. Barbara Gorjup
12.45
Zaključek

* Organizator si pridržuje pravice do spremembe programa.

Na spletno stran se prijavite z vašimi članskimi podatki in večina informacij bo v obrazec vnesena samodejno.

Ste trenutno član(-ica) v NS, UO ali RK? *

Ne najdete svoje družbe? Dodaj novo

Navedite, v katerih družbah ste član NS, UO ali RK

Ste imeli v preteklosti izkušnje s članstvom v NS, UO ali RK? *
Višina kotizacije *
Plačnik kotizacije *

Ne najdete svoje družbe? Dodaj novo

Davčni zavezanec *

POMEMBNO

Izobraževanje bo potekalo v interaktivni online obliki (ZOOM).

 

PLAČILO

Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje dva (2) delovna dni pred pričetkom na: Združenje nadzornikov Slovenije, Dunajska cesta 128a, Ljubljana, poslovni račun št. SI56 0205 3005 0549 021 (NLB, d.d., Ljubljana). DDV v ceni ni obračunan. Za proračunske porabnike veljajo plačilni pogoji v skladu z zakonodajo o javnih plačilih. ZNS je davčni zavezanec - ID DDV: SI80341942.

Račun za udeležbo pošljemo po zaključku programa. Na vašo željo vam za plačilo kotizacije pripravimo predračun.

Ob prijavi treh ali več oseb iz enega podjetja vam nudimo 5 % popust.
Samoplačnikom ponujamo možnost plačila na obroke.

 

ODJAVE

Prijava na izobraževanje je zavezujoča.

O morebitni odsotnosti nam vsaj dva (2) delovna dni pred začetkom dogodka pošljite pisno obvestilo na naslov: info@zdruzenje-ns.si, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Neplačilo predračuna ne pomeni avtomatične odjave. Odjava mora biti pisna. V primeru neudeležbe ali odjave manj kot 2 dni pred izobraževanjem, je potrebno kotizacijo poravnati v celoti.

Vplačanih kotizacij za prijave, ki niso pisno odpovedane najmanj 2 dni pred pričetkom programa, ne vračamo. Mogoče pa so zamenjave udeležencev, sporočite nam le ime in priimek osebe, ki bo nadomestila prijavljeno osebo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje.

VAROVANJE PODATKOV

Skladno s 4. členom Politike zasebnosti in Splošnimi pogoji dogodkov se dogodki, ki jih organizira ZNS ali pri katerih ZNS sodeluje, lahko snemajo slikovno (video posnetki) in/ali zvočno (zvočni posnetki) ali/in se fotografirajo. S prijavo na posamezni dogodek potrjujete, da ste s tem seznanjeni in podate predhodno soglasje.

 

Več informacij

mag. Rada Sibila Potočnik

mag. Rada Sibila Potočnik

pomočnica izvršne direktorice
Združenje nadzornikov Slovenije
01 530 86 44
e-pošta


Aktualni dogodki

Postanite član ZNS in si zagotovite številne prednosti:

  • vse strokovne vire, ki so potrebni za vaše delo,
  • gradiva in posnetke izobraževanj,
  • hitro strokovno pomoč in dostop do zbirke pravnih nasvetov,
  • obveščanje o domačih in mednarodnih novostih, strokovnih stališčih ZNS, odprtih javnih pozivih za članstvo v nadzornih svetih ali komisijah,
  • udeležba na brezplačnih članskih dogodkih in znižana kotizacije za izobraževanja.

Člane spodbujamo k strokovnemu razvoju in spoštovanju profesionalne etike.

Več o članstvu

Slika 1
Slika 1
Slika 1
Slika 1

Združenje nadzornikov Slovenije v številkah 2023

729

članov

13

korporativnih članov

661

imetnikov Certifikata ZNS

3273

imetnikov Potrdila za nadzornike

48 izobraževanj

1093

udeležencev izobraževanj

Piškotki

Spletno mesto za namen izboljšave delovanja uporablja piškotke.
Z uporabo strani soglašate z uporabo piškotkov.

Odpri/zapri