Namen seminarja
Udeležencem bomo predstavili najpomembnejše vidike računovodskega poročila, vključno z učinki novih računovodskih standardov (SRS in MSRP) ter poslovnega poročila, s poudarkom na zahtevah glede poročila o trajnostnosti v skladu z evropskimi standardi. Opozorili bomo na pristojnosti in dobro prakso z vidika potrditve letnega poročila s strani članov nadzornega sveta ter delovanja revizijske komisije.
Člani organov vodenja in nadzora družbe skupno zagotavljajo, da so letna poročila z vsemi sestavnimi deli, vključno z izjavo o upravljanju družbe in poročilom o trajnostnosti, sestavljena in objavljena v skladu z zahtevami ZGD-1 in računovodskimi standardi. Revizijska komisija oziroma neposredno nadzorni svet, kjer ni imenovana, naj bi pregledala nerevidirano letno poročilo, preden je predano zunanjemu revizorju.
Uprava mora letno poročilo predložiti nadzornemu svetu skupaj z revizorjevim poročilom in predlogom za uporabo bilančnega dobička, namenjenem skupščini. Nadzorni svet mora preveriti sestavljeno letno poročilo in predlog.
Komu je seminar namenjen?
Seminar je namenjen članom nadzornih svetov in članom revizijskih komisij.
Strokovni izvajalki
Mag. Simona Korošec Lavrič, je pooblaščena revizorka z več kot 20 letnimi izkušnjami iz področja revidiranja velikih gospodarskih družb in finančnih institucij. Diplomirala je na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, kjer je tudi pridobila naziv magister znanosti. Je avtorica številnih strokovnih člankov s področja revidiranja in mednarodnih standardov računovodskega poročanja. Predavala je v okviru velikih revizijskih družb, prav tako predava v okviru Združenja nadzornikov Slovenije, Slovenskega inštituta za revizijo, Zveze računovodij, revizorjev in finančnikov Slovenije, in drugih. Ukvarja se s svetovanjem na področju zahtevnejših računovodskih vprašanj (finančni instrumenti, poslovne združitve, konsolidacija, hedge accounting, ...), priprave letnih poročil, priprave strokovnih mnenj, vodenjem projektov uvajanja novih rešitev in drugo. Sodelovala je tudi pri številnih svetovalnih projektih povezanih z uvedbo MSRP 9 in MSRP 16. Več let je bila tudi članica strokovne komisije tekmovanja za najboljše letno poročilo, ki ga organizira časnik Finance. Deluje tudi kot neodvisna zunanja članica revizijskih komisij nadzornega sveta številnih gospodarskih družb in finančnih institucij.
Mag. Blanka Vezjak, specialistka za revizijo in svetovanje poslovanja, pooblaščena revizorka, preizkušena računovodkinja in preizkušena notranja revizorka, se ukvarja predvsem s svetovanjem pri obvladovanju tveganj in notranjim revidiranjem, od leta 2008 preko svojega podjetja Vezjak svetovanje, d. o. o. Pred tem je od leta 1994 vodila oddelke za zunanjo revizijo ter obvladovanje tveganj v največjih mednarodnih revizijskih in svetovalnih družbah. Poglobljeno se ukvarja s področji notranje revizije, informacij za odločanje, obvladovanja tveganj, korporativnega upravljanja in trajnostnega poslovanja – pri vodenju in izvajanju notranjerevizijskih in svetovalnih projektov pri strankah, z delovanjem v strokovnih organih, s predavanji in strokovnimi članki (ter knjigo Trajnostno poslovanje, Priročnik za organizacije, Uradni list, 2022). Kot zunanja neodvisna strokovnjakinja je bila od leta 2008 članica revizijskih komisij nadzornega sveta številnih gospodarskih družb.
Program
11. 02. 2025
- Računovodski izkazi in odgovornost uprave, revizorja in nadzornega sveta v povezavi z njimi.
- Podlage za pripravo računovodskih izkazov (SRS, MSRP, predpostavka o delujočem podjetju,...).
- Pomembne računovodske usmeritve in možnosti izbire.
- Pomembne računovodske ocene in negotovosti.
- Popravek napake iz preteklih let, sprememba računovodske usmeritve, sprememba računovodske ocene.
- Razkrivanje vplivov makroekonomskega okolja na poslovanje družbe.
- Vpliv prejetih državnih pomoči na računovodske izkaze ter njihovo razkrivanje v letnem poročilu.
- Razkrivanje dogodkov po datumu poročanja.
- Obvezna razkritja in pomembnost.
- Razkriti več ali manj? Koliko je ravno prav?
- Standardi, ki še ne veljajo in njihov vpliv na bodoče računovodske izkaze.
- Povezava računovodskega poročila s poslovnim poročilom.
- Obvezna razkritja in pomembnost.
- Razkriti več ali manj? Koliko je ravno prav?
- Standardi, ki še ne veljajo in njihov vpliv na bodoče računovodske izkaze.
- Povezava računovodskega poročila s poslovnim poročilom.
- Tveganja, vplivi in trajnostno poročanje.
- Uravnoteženost prikaza, pomembnost, rdeča nit letnega poročila.
- Vloga revizijske komisije in nadzornega sveta pri pregledu letnega poročila.
- Potrditev letnega poročila.
* Organizator si pridržuje pravice do spremembe programa.
Na spletno stran se prijavite z vašimi članskimi podatki in večina informacij bo v obrazec vnesena samodejno.
POMEMBNO
Seminar bo potekal v živo v Ljubljani. V primeru manjšega števila prijav pa online preko Zoom aplikacije.
PLAČILO
Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje 2 dni pred pričetkom na: Združenje nadzornikov Slovenije, Dunajska cesta 128a, Ljubljana, poslovni račun št. SI56 0205 3005 0549 021 (NLB, d.d., Ljubljana). DDV v ceni ni obračunan. Za proračunske porabnike veljajo plačilni pogoji v skladu z zakonodajo o javnih plačilih. ZNS je davčni zavezanec - ID DDV: SI80341942.
Račun za udeležbo pošljemo po zaključku programa. Na vašo željo vam za plačilo kotizacije pripravimo predračun.
Ob prijavi treh ali več oseb iz enega podjetja vam nudimo 5 % popust. Samoplačnikom ponujamo možnost plačila na obroke. |
ODJAVE
O morebitni odsotnosti nam vsaj dva (2) dni pred začetkom dogodka pošljite pisno obvestilo na naslov: info@zdruzenje-ns.si, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Neplačilo predračuna ne pomeni avtomatične odjave. Odjava mora biti pisna.
Vplačanih kotizacij za prijave, ki niso pisno odpovedane najmanj dva dni pred pričetkom programa, ne vračamo. Mogoče pa so zamenjave udeležencev, sporočite nam le ime in priimek osebe, ki bo nadomestila prijavljeno osebo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje.
VAROVANJE PODATKOV
Skladno s 4. členom Politike zasebnosti in Splošnimi pogoji dogodkov se dogodki, ki jih organizira ZNS ali pri katerih ZNS sodeluje, lahko snemajo slikovno (video posnetki) in/ali zvočno (zvočni posnetki) ali/in se fotografirajo. S prijavo na posamezni dogodek potrjujete, da ste s tem seznanjeni in podate predhodno soglasje.
Aktualni dogodki