V dinamičnem in hitro spreminjajočem se poslovnem okolju je velik del gospodarskih družb nenehno izpostavljen potencialnim kriznim situacijam. V večini primerov poslovodstvo in nadzorni organi prepoznajo krizo šele, ko ta preide v akutno in težko obvladljivo fazo in se s tem močno izpostavijo materialni odgovornosti.
Novela Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (ZFPPIPP) prinaša pomembne spremembe v slovensko poslovno prakso. Uvaja dve ključni novosti: institut položaja grozeče insolventnosti in obvezo revizorjev, računovodij in ostalih strokovnjakov, da o nastanku grozeče insolventnosti pisno obvestijo poslovodstvo družbe.
Na prihajajočem webinarju bomo obravnavali obveznosti in odgovornosti, ki jih položaj grozeče insolventnosti nalaga poslovodstvom in nadzornim organom družb. Poleg tega se bomo posvetili psihološkim dejavnikom, ki vplivajo na sposobnost zaznavanja zgodnjih znakov krize. Spoznali bomo, kako ciklično gibanje ekonomije povzroča stabilno nestabilnost, kateri so najpogostejši vzroki kriz ter faze njihovega razvoja v družbi. Pojasnili bomo fenomen strateškega molka, kako se lahko podjetje ujame v sindrom Titanika, kako deluje zakon odvisnosti od poti ter kako oceniti, ali je družba v krizni situaciji in kdaj nastopi položaj grozeče insolventnosti.
Kot je nekoč dejal Rahm Emanuel: »Nikoli ne pustite, da bi resna kriza šla v nič. To je priložnost, da naredite stvari, za katere ste prej mislili, da jih ne morete.« Priprava kriznega načrta ne sme čakati na dejanski izbruh krize — takrat bo namreč prepozno.
V sodelovanju s: Slovenski inštitut za revizijo
Program
05. 12. 2024
- Kaj morajo nadzorni organi vedeti o vzrokih, posledicah in fazah razvoja krize v družbah, ki jih nadzirajo?
* Organizator si pridržuje pravice do spremembe programa.
POMEMBNO
Webinar bo potekal preko Zoom aplikacije. Povezavo boste prejeli dan pred dogodkom.
PLAČILO
Za člane ZNS in SIR (Slovenski inštitut za revizijo) je webinar brezplačen.
Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje 2 dni pred pričetkom na: Združenje nadzornikov Slovenije, Dunajska cesta 128a, Ljubljana, poslovni račun št. SI56 0205 3005 0549 021 (NLB, d.d., Ljubljana). DDV v ceni ni obračunan. Za proračunske porabnike veljajo plačilni pogoji v skladu z zakonodajo o javnih plačilih. ZNS je davčni zavezanec - ID DDV: SI80341942.
Račun za udeležbo pošljemo po zaključku programa. Na vašo željo vam za plačilo kotizacije pripravimo predračun.
Ob prijavi treh ali več oseb iz enega podjetja vam nudimo 5 % popust. Samoplačnikom ponujamo možnost plačila na obroke. |
ODJAVE
O morebitni odsotnosti nam vsaj dva (2) dni pred začetkom dogodka pošljite pisno obvestilo na naslov: info@zdruzenje-ns.si, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Neplačilo predračuna ne pomeni avtomatične odjave. Odjava mora biti pisna.
Vplačanih kotizacij za prijave, ki niso pisno odpovedane najmanj dva dni pred pričetkom programa, ne vračamo. Mogoče pa so zamenjave udeležencev, sporočite nam le ime in priimek osebe, ki bo nadomestila prijavljeno osebo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje.
VAROVANJE PODATKOV
Skladno s 4. členom Politike zasebnosti in Splošnimi pogoji dogodkov se dogodki, ki jih organizira ZNS ali pri katerih ZNS sodeluje, lahko snemajo slikovno (video posnetki) in/ali zvočno (zvočni posnetki) ali/in se fotografirajo. S prijavo na posamezni dogodek potrjujete, da ste s tem seznanjeni in podate predhodno soglasje.
Aktualni dogodki